Szanowni Państwo,
Posiadam wieloletnie doświadczenie w malowaniu artystycznym mebli (antyki – oryginały, meble ze starego i nowego drewna).Poszerzyłem i uzupełniłem działalność o pełny zakres malarskiej dekoracji wnętrz - ściany, stropy, drzwi, okiennice itp. W przeważającej mierze prace wykonywane są na zlecenie indywidualne – uwzględniając wysublimowane gusta i życzenia klienta. Współpracuję także z architektami wnętrz, antykwariatami oraz pracownią stolarską.
Część mebli została wystawiona w galeriach. Wśród tych prac znajdują się egzemplarze pracochłonne o wyrafinowanej tonacji barwnej, wzorach, ornamentach, przedstawieniach malarskich charakterystycznych dla określonej epoki. W większości jednak wykonuję meble proste o charakterze rustykalnym i swobodnych wzorach malarskich. Zajmuję się również malowaniem mebli jednobarwnych, których motywem dekoracyjnym jest ciekawa faktura malarska oraz subtelne przejścia kolorów. W skrócie mogę powiedzieć, że stare meble odnawiam i ozdabiam, a nowe postarzam.
W swojej twórczości zmieniałem oblicze: szaf, kredensów, serwantek, komód, skrzyń, stołów i krzeseł, parawanów, ram luster, obudowy zegarów i cyferblatów, pieców kaflowych, elementów i przedmiotów metalowych, szklanych, lnianych. Najdziwniejszym meblem jaki ozdabiałem była szafa pancerna z końca XIX w. Odtwarzałem i lekko złociłem stare ornamenty i całą pokryłem starą patyną. Ponadto miałem okazję malować szafę wnękową techniką malarstwa iluzjonistycznego.
W swojej pracy zawsze stawiam na solidność i rzetelność, co zaowocowało zaufaniem moich stałych klientów. Zapraszam państwa do obejrzenia skromnej części moich prac. Nadmieniam, iż nie są to moje wszystkie prace, a jedynie te sfotografowane lub zeskanowane.
Obecnie jestem zainteresowany podjęciem stałej pracy, w której będę miał możliwość wykorzystania moich umiejętności plastycznych.
Z wyrazami szacunku
Tomasz Hiniewicz
ul.
Konopacka 15/11
03-428 Warszawa
POLSKA
tel. +48 506 546 479
tomhin@wp.pl
Duża szafa Biedermeier (sosna). Korpus
oryginalny, gzyms górny i podstawa szafy dorobione ze starego drewna. Szafa
malowana akrylem, temperą, tuszem, postarzana, woskowana. |
Pejzaż z ruinami i leżącą
postacią, na podstawie obrazu C. Lorrain. |
||
Leżąca postać w stroju
oryginalnym z epoki powstania szafy (wzorowane na obrazie C.D. Friedrich'a) |
Drewno naturalnie zniszczone.
Zniszczenia zostały uwypuklone laserunkowym malarstwem i woskiem. |
Oryginalne okucia metalowe. Klucz
ręcznie dorobiony współcześnie. |
|
Wzory i ornamenty częściowo
oparte na oryginałach francuskich końca XVIII i początku XIX w. |